"14 MAYIS’TAN SONRA EKONOMİK ENKAZI HEP BİRLİKTE KALDIRACAĞIZ”

haberivme.com

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekilleri adayları Hamdiye Kırıcı ve Şerif Durmaz Tarsus’ta halkla buluştu, esnafı gezdi. Ülkenin son dönemlerde ciddi bir ekonomik çıkmaza girdiğini söyleyen Kırıcı, Tarsus’ta dokundukları her vatandaşın ekonomik sorunların derinleşmesinden yakındığını söyledi. Durmaz ise, “14 Mayıs’tan sonra ekonomik enkazı hep birlikte kaldıracağız” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin’de seçim gündemine yoğunlaştı. Yeşil Sol Parti Mersin adayları sokak sokak dolaşarak vatandaşlarla buluşuyor, dertlerini dinliyor. Adaylardan Hamdiye Kırıcı ve Şerif Durmaz, Tarsus ilçe örgütü ile birlikte saha programı kapsamında Bağlar Mahallesi Semt Pazarı ve çarşı esnafını gezdi. Adaylar, burada hem pazar esnafının hem de vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

“Vatandaşlarımızın tüm sorunlarına çözmeye talibiz”

Vatandaşların ortak gündeminin ekonomi olarak yansıdığı programda Kırıcı, “Her şey artık çok pahalı. Ekmek çok pahalı, ekmek. İnsanlar ciddi geçim sıkıntısı yaşıyor. Çok zor bir süreçten geçiyor. Bu güzel memleketin insanları bu olumsuzlukları hak etmiyor. Hep birlikte aşacağız. Karşılaştığımız vatandaşların da söylediği bu. Artık bu yönetimin değişmesi yönünde. 14 Mayıs’ta güçlü bir şekilde sandıktan çıkarak vatandaşlarımızın tüm sorunlarına çözmeye talibiz” dedi.

Durmaz ise; “Tarsus’umuz her yönüyle çok zengin bir ilçe. İnsanı zengin, kültürü zengin, tarihi zengin. Kadim bir yer. Bugün burada vatandaşlarımızla buluştuk, esnaflarımızı gezdik. Sorunlarını dinledik. Hakikaten ülke çok zor bir süreçten geçiyor. Sorunların derinleştiği bir süreç yaşıyoruz. Çünkü iktidar çözüm değil tamamen kulak ardı eden bir yönetim modelini benimsiyor. Ama şunu söyleyebilirim; umut büyük, inanç, kararlılık büyük. 14 Mayıs’tan sonra ekonomik enkazı hep birlikte kaldıracağız.”(haber merkezi)