TİP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ÇİÇEKLİ KÖYLÜLERİYLE BULUŞTU

TİP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ÇİÇEKLİ KÖYLÜLERİYLE BULUŞTU haberivme.com

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Adayı Doç. Dr. Hakan Güneş, Yenice’nin Çiçekli Köyü’nde yurttaşlarla bir araya geldi.

 

Köyün çok fazla göç verdiğinden bahseden bir yurttaş, genç nüfusun azaldığını, tarlalarda çalışacak kimseyi bulamadıklarını dile getirdi. Yurttaş köyde yaşanılan sorunları şu sözlerle anlattı:

“Özellikle yaşanan son göçlerin temel sebebi daha önceden köyde var olan ortaokulun kaldırılmasıdır. Okulun olmaması insanların buradan göç etmesini mecburi kıldı.  Köyümüzde önceden sinema salonu, tiyatro oyunları oynanıyordu. Burası insanların mutlu yasadığı bir köydü. Şimdi hükûmetin yanlış politikaları yüzünden Çiçekli Köyü’nde yaşayan kimse kalmadı. Değişimin mutlaka yaşanması gerekiyor.”

Tarımda yaşanan sorunlar üzerine konuşan Güneş, ilki İzmir Kemalpaşa’da, ikincisi Tekirdağ’da olmak üzere partinin tarım politikaları üzerine çalışan Bilim Kurulu ekibinin düzenlediği Tarım Konferansı’ndan bahsetti. Bir sonraki Tarım Konferansı’nın Çukurova’da düzenleneceğini dile getiren Güneş, “Siz değerli çiftçilerimizi de mutlaka orada görmek ve mevcut sorunların çözümü üzerine birlikte düşünmek, hareket etmek isteriz” diyerek birlikte mücadelenin altını çizdi.

Yurttaş buluşmalarına Yenice Merkez’deki kahvehaneleri dolaşarak devam eden TİP vekil adayları yurttaşlarla hem ülkenin genel ekonomik, siyasi durumu, deprem gibi gündemler üzerine konuşurken hem de yereldeki sorunlar ve çözümleri üzerine istişarede bulundu.